Durszlak.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Herbata w wielkim mieście

 

W dzisiejszym wpisie pochwalimy się nie lada gratką, a mianowicie podróżą za wielką wodę :) Tak, tak, kochani tym razem nasza herbata wybrała się na wycieczkę śladami Franka Sinatry, Woodiego Allena i serialowej Carrie Bradshaw :)


Nowy York miasto, które nigdy nie śpi, już od pierwszej chwili robi ogromne wrażenie. Nie dziwi zatem fakt, że od lat nazywane jest „światową stolicą” wyznaczającą trendy w modzie, muzyce czy sztuce. To niezwykłe miejsce każdego roku odwiedzane jest przez ponad 50 milionów ludzi! Co więcej, zamieszkują je osoby pochodzące z różnorodnych państw, przez co „Wielkie jabłko” stanowi mieszankę kultur z całego świata. Niestety nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które możemy napotkać w trakcie jego zwiedzania. Warto jednak pamiętać o największych z nich: Soho, Central Park, Empire State Building, Madison Square Garden, muzeach, Statule Wolności czy Brooklyn Bridge.


Podczas spaceru koniecznie należy spróbować słynnego nowojorskiego hot-doga, bajgla lub sernika, a wszystko to popić oczywiście herbatą :) Choć, Nowy York uznawany jest raczej za miasto kawiarni, to przechadzając się po jego alejach z pewnością natkniecie się na miejsca, gdzie można zamówić jej wysokogatunkową odmianę (szczególnie jeśli znajdziecie się w dzielnicy Chinatown :) ).
Macie ochotę na więcej naszych podróży? Możecie je śledzić również na instagramowym profilu oraz na Pintereście.

Untitled_design_51

Untitled_design_52

poniedziałek, 22 maja 2017, czasnaherbate.net

Polecane wpisy