Tagi


Durszlak.pl
Kategorie: Wszystkie | Przepisy
RSS
środa, 17 sierpnia 2016

Tym razem wybraliśmy się do Meksyku – kraju, dzięki któremu znamy między innymi kukurydzę, chili, czekoladę oraz możemy pić jedną z najlepszych kaw na świecie. To właśnie chęć odkrywania jej naturalnego środowiska sprawiła, że zdecydowaliśmy się na tak daleką i egzotyczną podróż. Zdecydowanie było warto!

Mieszkańcy Meksyku mogli cieszyć się chwilami ze wspaniałym napojem już pod koniec XVIII wieku. Nastąpiło to dzięki hiszpańskim osadnikom, którzy przybyli wtedy do nieznanej wcześniej krainy, przywożąc ze sobą aromatyczne ciemne ziarna. Tak im się spodobało, że postanowili osiedlić się tam na dobre, a razem z nimi została kawa. W Meksyku nie uprawia się jej na wielkich plantacjach – tak jak w większości krajów – ale w małych gospodarstwach, dzięki czemu dużo łatwiej jest to robić z zachowaniem ekologicznych standardów. Doskonałość kawie pomaga osiągnąć gleba, którą użyźnia się naturalnym kompostem oraz zwierzęcymi nawozami.

Nam udało się odwiedzić rolników w stanie Chiapas. Jest to przepiękny obszar, którego południową granicę wyznacza wybrzeże Oceanu Spokojnego. Dzięki ogromnej uprzejmości mieszkańców, mogliśmy poznać cały proces produkcji kawy i oczywiście skosztować lokalnych specjałów. Delektowanie się ulubionym napojem na gorącej plaży w cieniu palm było cudownym przeżyciem i już nie możemy się doczekać, aż odwiedzimy Meksyk po raz kolejny!

Szczyptę egzotyki zza Oceanu odnajdziemy w propozycji marki Czas na Herbatę – kawie „Meksyk organic”. Została ona stworzona z ziaren uprawianych w regionie, który odwiedziliśmy, czyli Chiapas. Jest to odmiana arabiki przygotowywana tzw. metodą suchą, która ogranicza zużycie wody oraz energii. Istotny wpływ na smak i aromat naparu ma organiczna uprawa, która pozwala kawowcom dojrzewać w cieniu innych drzew. „Meksyk organic” to idealna propozycja dla osób nie przepadających za mocnymi, kwaskowatymi odmianami kaw. Dostępna jest w sklepach stacjonarnych oraz online na http://www.czasnaherbate.net/.

Pamiętajcie, że wszystkie nasze podróżnicze przygody możecie śledzić również na instagramowym profilu oraz na Pintereście. 
http://www.instagram.com/twojczasnaherbate/https://pl.pinterest.com/czasnaherbate/

1cd72ae039da218621f125154a3f93da

91bbaffede41088e91685781fef96b4d

684fd72ae02fea1ee0ccb7cd2dc1f3e5

12:54, czasnaherbate.net
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 sierpnia 2016

Czystek to na pozór niewinna roślina, wyglądem przypominająca popularne bratki. Na pozór, ponieważ charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i mimo tego mieści w sobie mnóstwo wspaniałych właściwości, których pozazdrościłaby niejedna ziołowa kompozycja.

Czystek to niewielki krzew, który znany był już w IV wieku p.n.e. Wtedy to na Bliskim Wschodzie wierzono, że ma moc dodawania odwagi oraz poprawy nastroju. W Andaluzji ze względu na wygląd jego kwiatów – papierowych płatków, które otwierają się rano, a odpadają przed zapadnięciem zmroku – zwykło się go nazywać „łzami Chrystusa”. Naturalnym środowiskiem czystka jest basen Morza Śródziemnego i Azja Zachodnia, a w Polsce roślina ta występuje tyko w uprawie. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie w zrobieniu furory wśród dbających o zdrowie w Kraju nad Wisłą.

Czystek jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli, które wykazują silne działania antyoksydacyjne. Inaczej mówiąc, picie naparu z tego zioła jest receptą na młodość, ponieważ eliminuje on wolne rodniki, które przyspieszają procesy starzenia się organizmu. Polifenole przejawiają także doskonałe własności antybiotyczne, działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwhistaminowo i przeciwgrzybiczo. Jest to także świetna opcja dla palaczy – związki zawarte w czystku usuwają toksyczne metale ciężkie – oraz dla osób z problemami skórnymi. Czystek pomoże także zadbać o higienę jamy ustnej, usuwając nieprzyjemny zapach, a także odstraszy kleszcze. Nie musimy się więc obawiać letnich spacerów w lesie.

Należy jednak pamiętać, że nic nie stanie się od razu i aby móc zaobserwować poprawę zdrowia, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Napar z czystka należy pić regularnie, codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Nie wywołuje on żadnych skutków ubocznych i mogą go pić nawet dzieci od 3 miesiąca życia. Smak herbatki z czystka można także wzbogacić, dodając do niego miód czy sok z cytryny.

Wysokiej jakości czystek jest dostępny w ofercie marki Czas na Herbatę: w sklepach stacjonarnych oraz na stronie http://www.czasnaherbate.net/

czystek

14:44, czasnaherbate.net
Link Dodaj komentarz »

W drobnych listkach herbaty – nieważne, czy zielonej, białej, czy czarnej – kryje się wielka moc, która zaczyna uwalniać się natychmiast po ich kontakcie z gorącą wodą. Aby do filiżanki zawsze trafiał susz odpowiedniej jakości, który pozwoli nam cieszyć się ulubionym smakiem, należy zadbać o jego prawidłowe przechowywanie.

Jedną z najważniejszych zasad odnośnie do przechowywania herbaty jest wybór suchego miejsca. Herbata wykazuje silnie higroskopijne właściwości, czyli inaczej mówiąc, bardzo łatwo pochłania wilgoć. Jeśli o nią odpowiednio nie zadbamy, spleśnieje i będziemy musieli zapomnieć o chwili relaksu z pysznym napojem. Miłośnicy herbaty zapytani o to, za co najbardziej ją kochają, często odpowiadaliby pewnie, że zapach. Trudno się dziwić. Piękna woń jest jednak bardzo ulotna, a herbata dodatkowo łatwo pochłania inne aromaty. Z tego powodu należy przechowywać ją z dala od przypraw, kosza na śmieci czy lodówki, aczkolwiek istnieją gatunki, które wymagają niskiej temperatury ze względu na krótki termin przydatności do spożycia. Niemniej jednak, każdą herbatę należy chronić przed ciepłem i światłem, ponieważ przesuszenie także nie jest dla niej dobre. Takie warunki mogą spowodować bowiem, że się pokruszy i szybko straci aromat.

Luźny susz najlepiej trzymać w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku. Może być on ceramiczny, szklany lub z metalu niewchodzącego w reakcje z jedzeniem. Jeśli nie posiadamy takiego pojemnika i zamierzamy przechowywać herbatę w jej oryginalnym opakowaniu, to pamiętajmy by zwrócić szczególną uwagę na jego szczelność. Zapobiegniemy w ten sposób przedostawaniu się do niego powietrza, a tym samym zachowamy wszystkie cenne właściwości suszu.Herbaty najwyższej jakości mogą być przechowywane w ten sposób nawet 10 lat. W Polsce jednak najczęściej spotkamy produkty z dwuletnim terminem przydatności do spożycia.Warto więc dla własnego dobra pamiętać także o sprawdzaniu daty ważności i kontrolować, czy coś złego nie dzieje się z naszą herbatą.

Pojemniki na herbatę, które pomogą zachować w niej to, co najlepsze jak najdłużej,są dostępne w sklepach stacjonarnych Czas na Herbatę oraz w internecie na http://www.czasnaherbate.net/. Do wyboru, do koloru!

przechowywanie

14:39, czasnaherbate.net
Link Dodaj komentarz »

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy, która daje ogromny zastrzyk energii do działania. Podczas chwili z ulubionym naparem możemy się zrelaksować i pozytywnie naładować na kolejny dzień pełen wyzwań. Marka Czas na Herbatę ma w swojej ofercie produkty, które pozwalają nam wyruszyć w podróż w dalekie zakątki świata do źródeł najlepszej kawy.

Etiopia Djimah, Kolumbia Excelso Medelin, Brazylia Santos i Royal Coffe – za egzotycznymi nazwami odległych, gorących krajów kryją się kompozycje wyjątkowych kaw, gwarantujących niezapomniane doznania smakowe. Wszystko dzięki stałemu monitorowaniu procesów produkcyjnych – od zebrania delikatnych owoców kawowca aż do momentu ich transportu. Wszystkie ziarna poddawane są precyzyjnej obróbce, która gwarantuje ich unikalną jakość.

Każda z czterech propozycji naturalnych kaw ziarnistych charakteryzuje się innymi walorami smakowymi. Kawa Etiopia Djimah to to świetna propozycja na energetyczny poranek - lekko winny smak z głęboką czekoladową nutą oraz zdecydowaną kwasowością rozbudzi nawet największych leniuchów. Kolumbia Excelso Medelin to kawa polecana zwolennikom nieco mniej wyczuwalnej kwasowości. Daje bogaty, a zarazem delikatny posmak o lekkiej karmelowej nucie. Doskonale nadaje się do parzenia w ekspresach ciśnieniowych. Brazylia Santos to słoneczna podróż w świat subtelnego aromatu. Pozbawiona jest kwasowości i goryczki z wyczuwalnym czekoladowym akcentem, dzięki czemu pasuje niemalże do każdej okazji. Ostatnia propozycja – Royal Coffe – to pyszna kompozycja dwóch gatunków kaw, którą cechuje bogata, brązowo-orzechowa crema, która wyśmienicie smakować będzie podana zarówno z mlekiem jak i w formie espresso.

Niezależnie od tego, na jaką kawę ostatecznie się zdecydujemy, każda z nich ma moc zabrania nas w niezapomnianą aromatyczną podróż. W razie problemów z podjęciem decyzji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdego dnia wybierać się w nowe miejsce, delektując się wszystkimi dostępnymi smakami po kolei. Wyobraźnia jest nieograniczona, pozwólmy jej działać!

plakatkawa1kg_a1

13:58, czasnaherbate.net
Link Dodaj komentarz »